Termomodernizacja - co składa się na tego typu prace?

Miłosz Jabłoński 2022-12-01 0 komentarzy
Termomodernizacja - co składa się na tego typu prace?

Obiekty z nieszczelnymi oknami, dachami lub drzwiami wiążą się ze stratami ciepła, co prowadzi do konieczności częstego włączania kaloryferów lub pieców oraz większych wydatków, których każda osoba wolałaby uniknąć. To właśnie z myślą o nich powstała oferta przedsiębiorstwa Oknoplast. Specjalizacją zatrudnionych w niej pracowników jest termomodernizacja, na którą składa się szereg prac, takich jak docieplanie elewacji czy modernizacja instalacji ogrzewania.

Prace tego typu powinny być poprzedzone audytem energetycznym, dzięki któremu można dowiedzieć się, jakie elementy wymagają naprawy lub wymiany. Termomodernizacja znajduje zastosowanie zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych, takich jak biurowce czy hale magazynowe. Analiza przeprowadzana przez specjalistów wskazuje na możliwości oszczędzania energii. Do najprostszych czynności wdrażanych przez lokatorów zalicza się wymianę żarówek na energooszczędne czy modernizację węzłów cieplnych.

Prace termomodernizacyjne dotyczą z reguły starszych obiektów, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. To idealne rozwiązanie dla osób chcących obniżyć koszty użytkowania budynku. Specjaliści podejmują się między innymi ocieplania stropodachów, dachów i ścian poprzez ułożenie materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna. Zmniejsza ona ryzyko przedostawania się zimnego powietrza z zewnątrz oraz skraplania się pary wodnej, prowadzącej do powstawania pleśni. Na prace termomodernizacyjne składa się też:

  • wymiana grzejników,
  • naprawa zbiorników c.w.u.,
  • modernizacja systemów wentylacyjnych,
  • montaż rekuperatorów.

Skomentuj wpis