Rury aluminiowe do instalacji sprężonego powietrza

Milena Cieślak 2018-12-07 0 komentarzy
Rury aluminiowe do instalacji sprężonego powietrza

O czym należy pamiętać, projektując instalacje sprężonego powietrza? Przede wszystkim instalacja taka powinna być  wykonana z rur i kształtek aluminiowych, które są odporne na korozję, w przeciwieństwie, np. do rur stalowych, co nie pogarsza jakości powietrza, przez co instalacja aluminiowa dłużej pracuje bezawaryjnie. Wykorzystanie rur aluminiowych sprawia, że wycieki powietrza sprężonego są dużo mniejsze, niż gdy instalacje są ze stali. Zmniejsza to koszty eksploatacji systemu, przy jednoczesnym zwiększeniu jego efektywności energetycznej. 

Co ważne, rury z aluminium są lekkie i łatwe w montażu, można je z łatwością rozbudowywać, a nawet przenosić w inne miejsce. Ponadto użycie rur aluminiowych do instalacji sprężonego powietrza powoduje o wiele mniejszy spadek ciśnienia w systemie dystrybucji, przez co straty ciśnienia są mniejsze, a to znacznie obniża zużycie energii.

Wchodząc na instalacjaaluminiowa.pl, zapoznasz się z poradnikiem, w który zawarto najważniejsze informacje, dotyczące projektowania instalacji sprężonego powietrza, dowiesz się tam, że polecane instalacje sprężonego powietrza są rurociągami technologicznymi, spełniającymi wymogi:

  • bezpieczeństwa i higieny pracy
  • dotyczące użytkowania
  • konstrukcyjne
  • zużycia energii.

Projektując rurociągi sprężonego powietrza, trzeba brać pod uwagę zarówno rodzaj materiału, z jakiego wykonane są rury, jak i średnicę tych rur, gdyż to właśnie średnica rury ma największy wpływ na prędkość przepływu sprężonego powietrza. Dlatego też najefektywniejsze są instalacje z rur aluminiowych i kształtek HBS o specjalnie dobranych średnicach, w których wycieki sprężonego powietrza są o wiele mniejsze, gdyż instalacje takie tworzą układ szczelny.

Skomentuj wpis