Łyżwy figurowe, hokejowe, panczeny – co warto wiedzieć?

Kazimierz Mróz 2022-12-26 0 komentarzy
Łyżwy figurowe, hokejowe, panczeny – co warto wiedzieć?

Sporty zimowe cieszą się ogromną popularnością. W miastach najczęściej ludzie wybierają się na lodowiska. Aby jazda na łyżwach była przyjemna, należy wybrać odpowiedni sprzęt. Różnego typu łyżwy można kupić w sklepie Świat Sportu.

Na początku warto wymienić łyżwy figurowe. Wbrew pozorom nie są one używane jedynie przez profesjonalistów do skoków czy piruetów, ale i amatorów, miłośników łyżwiarstwa. Buty charakteryzują się wysoką cholewką. Produkuje się je z grubej, mocnej skóry naturalnej lub syntetycznej, która dobrze chroni kostkę przed skręceniem i zapewnia stabilność nogi. Ciężka płoza jest zakończona specjalnymi ząbkami, które ułatwiają taniec i różne akrobacje.

Wiele osób kupuje łyżwy hokejowe. Nic w tym dziwnego, ponieważ są bezpieczne, trwałe, odporne na uszkodzenia, więc z pewnością przypadną do gustu amatorom. Nadają się świetnie do jazdy rekreacyjnej. Buty mają dodatkowe wzmocnienie na pięcie, co dobrze chroni ścięgna Achillesa przed kontuzją. Płoza ma krótkie ostrze i jest pozbawiona ząbków, co pozwala na osiągnięcie dużej prędkości.

Należy również wymienić panczeny, które są przeznaczone do jazdy szybkiej po specjalnie przygotowanych torach. W przeciwieństwie do poprzednich modeli te łyżwy nie chronią stopy i kostki, więc możliwość skręcenia czy złamania jest o wiele większa. Buty produkuje się z elastycznej, cienkiej skóry, a płozy cechują się lekkością. Jest to sprzęt przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów i raczej nie powinien być używany przez osoby początkujące.

Skomentuj wpis