Kruszarka do gruzu i jej rodzaje

Martyna Zając 2022-04-05 0 komentarzy
Kruszarka do gruzu i jej rodzaje

Kruszarki dostępne na rynku różnią się od siebie budową, wielkością, ceną, sposobem działania oraz tworzywem, jakie może zostać poddane obróbce. Do najchętniej stosowanych zalicza się modele szczękowe, nieocenione w przypadku kamieni o różnym stopniu twardości, takich jak bazalt czy granit. Wyposażono je w szczęki stałe i ruchome, które są odporne na zniszczenia mechaniczne. Niektórzy wybierają także urządzenia udarowe, znajdujące zastosowanie w najtrudniejszych warunkach. Dzieli się je na sprzęty bijakowe i młotkowe wyposażone w wirniki.

Firmą dysponującą podobnymi sprzętami jest Meyer. Powstała ona w 1994 roku i od tego czasu świadczy usługi związane z kruszeniem gruzu. Jest to działanie ekologiczne i opłacalne finansowo, którym interesują się przedstawiciele branży budowlanej. Przedsiębiorstwo proponuje urządzenia na wynajem pochodzące od najlepszych producentów. Wszystkie z nich są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym, co sprawia, że są wolne od niewidocznych na pierwszy rzut oka usterek.

Zainteresowani wybierają między innymi spośród kruszarek stożkowych jedno- i dwupodporowych oraz walcowych, nieocenionych podczas pracy z materiałami o małej twardości. Każda kruszarka do gruzuzostała wyposażona w kosze zasypowe służące do wstępnego oczyszczania materiału. Niektóre z nich posiadają również separatory magnetyczne służące do oddzielania metali oraz dodatkowe taśmy, których celem jest czyszczenie kruszyw z ziemi, nim te zostaną przetransportowane do komór kruszących.

Skomentuj wpis