Czy montaż kolektorów słonecznych jest opłacalny?

Oliwier Marciniak 2023-05-26 0 komentarzy
Czy montaż kolektorów słonecznych jest opłacalny?

W związku z rosnącym zainteresowaniem instalacjami wykorzystującymi energię odnawialną, wiele firm instalacyjnych poszukuje wysokiej jakości urządzeń i materiałów w korzystnych cenach. Do niedawna większość sprzętu kupowana była za granicą, jednak warto zadać sobie trud i rozejrzeć się za polskimi producentami, którzy opierają swoją produkcje na podzespołach i surowcach najlepszych dostawców z kraju i z zagranicy.

Chcąc nawiązać współpracę z firmą wytwarzającą takie urządzenia, warto zainteresować się działalnością przedsiębiorstwa Sunex S.A. Działa ono od 2002 roku i ma do zaoferowania mnóstwo urządzeń z branży OZE. Można tam znaleźć m.in. systemy solarne, w tym kolektory słoneczne i pompy ciepła. W asortymencie są też wszystkie elementy niezbędne do zbudowania poprawnie działającego systemu, takie jak:

  • zasobniki,
  • wymienniki ciepła,
  • regulatory solarne
  • systemy montażowe i przyłączeniowe

i wiele artykułów poza standardem, głównie wykonanych na podstawie indywidualnych projektów klientów. Może też stworzyć dowolny system hybrydowy dopasowany do potrzeb nabywcy.

Chcąc mieć pewność, że firmy montujące poprawnie wykorzystają jej sprzęt, firma organizuje szkolenia dla instalatorów obejmujące budowę, sposób działania oraz dobór elementów. Dzięki temu, a także wysokiej jakości jej produktów oferowane instalacje są komfortowe w użytkowaniu, sprawne i niezawodne. Nic więc dziwnego, że są one chętnie kupowane także w krajach Zachodniej Europy, gdzie zbywana jest ponad połowa produkcji firmy.

Decydując się np. na kolektory, można mieć pewność, że inwestycja zwróci sie w ciągu kilku lat, a po tym czasie właściciel będzie mógł cieszyć się darmowym ciepłem. Szczególnie szybko zwrócą się instalacje zamontowane na południowych dachach o odpowiednim nachyleniu.

Skomentuj wpis